Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Fakulta elektrotechniky a informatiky pokračovala aj tento rok vo svojej tradícií. Dňa 28. 1. 2014 ráno otvorila svoje brány pre stredoškolákov, ktorí mali záujem dozvedieť sa niečo viac o možnostiach štúdia v jednom zo 6-tich bakalárskych študijných programov, ktoré FEI STU ponúka.

Pre študentov bola hneď na úvod pripravená prednáška, na ktorú následne nadviazalo „TOUR DE FEI“, pripravené presne podľa jednotlivých študijných programov, záujmov a preferencií mladých stredoškolákov. Všetky skupinky zvedavcov boli sprevádzané skutočnými „FEI-kármi“, a tak mal každý možnosť zažiť univerzitnú atmosféru na vlastnej koži. Okrem prehliadky priestorov fakulty a univerzitných pracovísk nechýbala ani malá ochutnávka toho, ako môže vyzerať výskum na univerzite technického zamerania.  Ako sa hovorí: „Čo neskúsiš - to nezažiješ...“. 

Vzhľadom k tomu, že minuloročná prezentácia exponátov v telocvični sa stretla s veľkým záujmom, rozhodlo sa vedenie fakulty pokračovať v tomto trende. Každý z návštevníkov si tak mohol vyskúšať riadiť humanoidný robot Biped, pohrať sa na dynamometrickej platni, zajazdiť si s freescale autonómnym autíčkom, či vidieť experimenty s tepelným účinkom elektriny. Tohtoročnou novinkou bolo zastúpenie študentských organizácií a prvej on-line študentskej televízie na Slovensku MC2.  Možnosť vidieť a rozprávať s jednotlivými zástupcami každej z nich na vlastnej koži využilo množstvo mladých ľudí, ktorí sa zaujímali nielen o život na fakulte, ale aj o svoju budúcnosť, rozvoj a príležitosť spoznať nových a zaujímavých ľudí.

Na záver by som už len chcela poďakovať všetkým zúčastneným : ústavom, inštitútom, študentským organizáciám a vedeniu fakulty za ich prítomnosť, nasadenie a chuť podeliť sa o svoje skúsenosti, zážitky a príbehy s našimi budúcimi potenciálnymi „odborníkmi a možno aj vedcami“.

foto1 foto2
foto3 foto4