Prejsť na obsah
Dianie na FEI

plagát

Už staré mamy hovorievali, bez práce nie sú koláče. No ľudstvo druh vynaliezavý a tak trošku aj lenivý si to túžilo uľahčiť. A tak vytvorili stroje aby pracovali namiesto nich. Avšak nebolo to jednoduché. Cesta k pohodliu viedla cez skrotenie búrlivého živlu zvaného ENERGIA. Kde sa vzala? Aké druhy poznáme? Ako sa s ňou narába? Prečo jej niekedy stačí tak málo a inokedy jej potrebujeme tak veľa?

Tieto tajomstvá vám poodhalí profesor Peter Ballo, ktorý prednáša na FEI STU základný kurz Fyziky a jeho špecializáciou sú počítačové simulácie. Jednou z jeho kladných vlastností je, že skromne uznáva: "Neviem všetko". Negatívnou, že vie všetko.

Ak nechcete o pár rokov zistiť, že vám vaše študentské časy unikli len tak pomedzi prsty a vy vlastne viete, že nič neviete, príďte 7. decembra do ELAMU na prednášku ENERGIA - pomedzi prsty.

Čo je na tejto prednáške najlepšie? Nielen nudná teória a nepochopiteľné rovnice, ale aj LIVE EXPERIMENTY, kde to bude iskriť, dymiť, bublať ... A najmä, nikto vás z toho nebude skúšať.

Vstupné: Free

Viac info na: elam.sk