Prejsť na obsah
Dianie na FEI

     Podujatie, ktoré nesie názov založený na slovnej hračke, už začína mať prívlastok tradičné. Nápad spojiť stredoškolákov, študentov fakulty a zamestnancov spoločnými témami sa osvedčil a vytvoril jedinečnú atmosféru, ktorá sa fakultou niesla od rána až do neskorého večera.

     V dopoludňajších hodinách sa mohli návštevníci fakulty v rámci Dňa otvorených dverí oboznámiť so študijnými programami a vedeckými projektami, ktoré tvoria jadro činnosti FEI STU. Popritom cieľavedomí a podnikaví študenti prezentovali svoje obchodné plány skupine štyroch investorov z technologických firiem, ktoré sú ochotné investovať do takýchto investičných plánov, prípadne ponúkajú pre autorov najlepších projektov partnerstvo. Víťaz súťaže „Z garáže do sveta“ - zaujímavý projekt Airsoft Interactive Monitor študentov Martina Bugára a Viktora Vaňa si odniesol 5 000 €.

     Fanúšikovia sci-fi si mohli vychutnať film Blade runner 2049 alebo pomôcť Slovenskej organizácii pre vesmírne aktivity vypustiť pikobalón s meteorologickou sondou, ktorá sa ozvala hneď na druhý deň nad ruským mestom Rostov. FEIstivalový večer odštartovala zaujímavá panelová diskusia so šéfredaktorom magazínu FORBES Jurajom Porubským o kvantových počítačoch a šifrách. Jeho hosťami boli členovia riešiteľského kolektívu najnovšieho projektu NATO prof. Otokar Grošek, doc. Karol Nemoga a Ing. Tomáš Fabšič. Otázky síce menej vedecké, ale rovnako zaujímavé padali aj v diskusii študentov s vedením nazvanej BlackBox.

     Silným osviežením celého podujatia bolo stand-up vystúpenie Jakuba Lužinu, ktorý nekompromisne vysvetlil, prečo nemá rád technikov a inžinierov. Za celým podujatím dali bodku študentské organizácie ŠPEI, STUBA Gree Team, TLIS, RUŠ, IAESTE, BEST jednou veľkou študentskou párty. Už teraz sa tešíme, čím nás organizátori prekvapia na jar.