Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Študentka 1. ročníka Bc. Anežka Železňáková, líderka študentského startupu elang, v rámci súťaže prevzala ocenenie za 1. miesto v kategórii Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika.


 


 

Dňa 24.6.2020 sa uskutočnilo v Bratislave slávnostné vyhlásenie výsledkov celoslovenského projektu Slovak University Startup Cup 2020, kde bol ocenený projekt študentov FEI STU.

1. miesto v kategórii Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika získal startup elang za svoj pilotný projekt Cask - monitorovací systém pre tlakové nádoby. Cenu si bola prevziať študentka 1. ročníka Bc. Anežka Železňáková.

Systém pozostáva z inteligentnej váhy, prispôsobenej pre KEG sudy a mobilnej aplikácie. Manipulácia s KEG sudmi je v oblasti gastronómie obzvlášť náročná činnosť, preto v startupe vyvíjajú systém tak, aby bol komplexný, jednoduchý na použitie a zvládol aj náročné podmienky. Najdôležitejším aspektom Cask-u je, že presne meria obsah sudov, vďaka čomu vie zasielať napríklad notifikácie pri nízkom stave sudu alebo pri potrebe čistenia výčapného systému. Okrem toho, že vie byť výborným pomocníkom pre kontrolu obsahu, kontroluje aj dodávateľa a zamestnanca. Rovnako je určený pre monitoring skladových zásob, či pre zasielanie reportov pre inventúru.

Viac informácii o súťaži Slovak University Startup Cup 2020.

Zdroj: www.startitup.sk