Prejsť na obsah
Dianie na FEI

V nedeľu 16. novembra sa v Bratislave uskutoční 4. ročník behu pri príležitosti Medzinárodného dňa študentov. Trasa dlhá cca 12 km vedie zo študentského mestečka v Mlynskej doline popri vysokých školách k nábrežiu Dunaja.

Štart je o 11:00 hod.

Cieľom podujatia je pripomenúť si novembrové udalosti rokov 1939 a 1989. Udalosti, ktoré zmenili našu spoločnosť a sú pre nás stále významné, či si na ne spomíname, alebo nie.
17. novembra 1939 totiž odvážne povstali pražskí vysokoškoláci proti nacizmu a fašizmu šíriacemu sa Európou. O pol storočie neskôr, 16. novembra 1989 v Bratislave a 17. novembra 1989 v Prahe, to boli opäť mladí ľudia, ktorí spustili proces konca socialistického režimu, vlády jednej – komunistickej strany v bývalom Československu. V tom čase študenti bežali pred policajtmi. V dnešnej dobe, našťastie, bežia študenti, a nie len oni, za podpory a ochrany polície.

Hlavnou myšlienkou projektu je podpora športovej aktivity u mladých ľudí, u študentov a všetkých, ktorí si chcú pripomenúť, že v minulosti tiež boli študentmi. Názov Študentský beh v sebe zahŕňa širokú škálu ľudí, ktorí majú pozitívny vzťah k vzdelávaniu, športu a v neposlednom rade chcú stráviť príjemný deň a urobiť niečo pre svoje zdravie. Zabehať si môže prísť každý, každý bol predsa študentom! Trať bude oproti minulému roku zmenená, pre rekonštrukciu Starého mosta! Pripravili sme Novinku Súťaž škôl bežiacich cez Bratislava Region! Pre bývalých študentov, ktorí sú teraz už v dôchodkovom veku, je štartovné zadarmo.

Všetky informácie o behu sú na stránke www.behsity.sk.

Registrácia prebieha na stránke www.mojevent.sk. Registrovať sa je možné aj na mieste akcie, vo vestibule Študentských domov Ľ. Štúra.

grafika

Organizátorom podujatia je agentúra Quinta Essentia a mesto Bratislava.