Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Dňa 13. 05. 2019 o 14.00 hod. sa uskutočnil 22. ročník oceňovania významných slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov zo všetkých oblastí vedy a techniky - Vedec roka SR 2018. Toto podujatie sa už ako obvykle odohrávalo v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

 


Za rok 2018 získali ocenenia Vedec roka v jednotlivých kategóriách sprava: prof. RNDr. Otokar Grošek, PhD., Ing. Jozef Zohn, prof. Ing. Ján Piteľ, PhD., RNDr. Matej Baláž, PhD., doc. RNDr. Vladimír Zeleňák, PhD.

 

Cieľom podujatia Vedec roka SR je profesionálne a spoločensky vyzdvihnúť najvýznamnejšie osobnosti vedeckého života, ako aj najlepšie dosiahnuté výsledky vo vede a výskume v rámci Slovenskej republiky. Ide o prestížne podujatie, nad ktorým prebral záštitu prezident SR pán Andrej Kiska a ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR pani Martina Lubyová.

 

V kategórii Osobnosť medzinárodnej spolupráce získal ocenenie Vedec roka 2018 náš dlhoročný spolupracovník z Ústavu informatiky a matematiky, prof. Otokar Grošek. Toto ocenenie sa udeľuje za jedinečný prínos pre propagáciu slovenskej vedy na pôde Severoatlantickej aliancie, dlhodobú úspešnosť  v získavaní zahraničných grantov a za získanie ocenenia vedeckého programu NATO Veda pre mier a bezpečnosť „Najlepší projekt NATO za posledných 10 rokov v oblasti kybernetickej bezpečnosti.“

 

Profesorovi Grošekovi srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!

 

Ďalšie informácie o tomto podujatí ako aj o práci profesora Grošeka si môžete prečítať  > > >  tu.