Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Starý rok sme zakončili jedným veľkým úspechom, o ktorom málokto vie. Polícia Slovenskej republiky zdieľala na sociálnej sieti Facebook náš príspevok, v ktorom upozorňujeme na hoaxy. Príspevok a profil FEI-ky videlo neuveriteľných vyše 140 tisíc užívateľov.

Príspevok mal 636 lajkov, 19 komentárov a neuveriteľných 376 zdieľaní. Ide o grafiku, v ktorej vysvetľujeme kauzalitu medzi nedostatkom vedomostí v prírodných vedách a vierou v konšpirácie. Pôvodne mala grafika zabaviť len naše interné publikum, ale niekoľko hodín po zverejnení sa zrazu ocitla na oficiálnej stránke Polície Slovenskej Republiky – konkrétne tej stránke, ktorá bojuje proti hoaxom a ľudí upozorňuje na konkrétne konšpirácie.

Polícia súhlasne zdieľala našu grafiku, a tak sme sa celkom spontánne stali vzorom pre tisícky ľudí, ktorí sledujú stránku štátneho orgánu. Príspevok na stránke Polície nájdete tu.

FEI-ka sa viackrát vyjadrovala k témam, ktoré možno nazvať ako konšpirácie. Profesor Ballo si zastal bezpečnosť vakcín a vyvrátil možnosť „čipovania“, profesor Rozinaj a docent Rakús sa vyjadrili k bezpečnosti 5G sietí.

Ak máte nejaký tip na hoax aj Vy, ktorý by ste radi vedecky vyvrátili, určite nás kontaktujte na e-mailovej adrese: katarina.mikulova@stuba.sk. Váš príspevok graficky spracujeme a uverejníme na sociálnej sieti.