Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Dňa 21. 11. 2019 sa vo Viedni konalo slávnostné odovzdávanie cien futurezone Award 2019. Na tomto podujatí bola prvýkrát udelená cena za inováciu roka v sekcii 5G sietí. Víťazom v tejto kategórii sa stal výskumný projekt UltimateGaN spoločného európskeho podniku ECSEL JU, ktorého partnerom je aj Ústav elektroniky a fotoniky FEI STU v Bratislave. Cenu prevzali Infineon a TU Graz, ktorí projekt nominovali.

     Infineon a TU Graz pri prevzatí ceny futurezone Award 2019.

Projekt UltimateGaN získal cenu futurezone Award za vysokovýkonné a energeticky efektívne elektronické komponenty. Je považovaný za projekt, ktorý má obrovský trhový potenciál. Projekt sa začal v máji 2019 a potrvá tri roky. Spoločnosť Infineon Austria je koordinátorom projektu. Spolu je do projektu zapojených 26 partnerov z 9 európskych krajín.

Cieľom je vyvinúť novú generáciu čipov a systémov s účinnosťou dosahujúcou, ba až prekračujúcou 98 %. Zároveň vyvíjané prvky, najmä tranzistory, majú vysokú spínaciu rýchlosť. V mobilných zariadeniach to znamená rýchlejšie prenosy údajov a v prípade výkonových systémov menšie zaťaženie životného prostredia.

Viac informácií o projekte UltimateGaN sa dozviete tu.

Gratulujeme k oceneniu a želáme veľa ďalších úspechov!This project has received funding from the ECSEL Joint Undertaking (JU) under grant agreement No 826392. The JU receives support from the European Union’s Horizon 2020 research and innovation programme and Austria, Belgium, Germany, Italy, Slovakia, Spain, Sweden, Norway, Switzerland.