Prejsť na obsah
Dianie na FEI

(Viedeň, Bratislava) Študenti STU v Bratislave získali na najväčšej európskej súťaži v robotike zlatú medailu!

Viedenská Robotchallenge to je 14 kategórií, takmer tri stovky prihlásených robotov nielen z celej Európy, ale aj Honkg-Kongu, Ománu, Ekuádoru či Mexika. Najviac robotov (56) bolo prekvapivo z Poľska, bohatú účasť mali domáci, Turci ale aj Slovensko (19 prihlásených robotov). V zápasoch o medaily zvíťazili Poliaci, ktorí získali nielen 5 zlatých, ale rovnaký počet strieborných a 3 bronzové. Slováci sa však tiež držali a ziskom 2 zlaté a 1 bronzová medaila skončili na 5. mieste.

foto

Prvú zlatú medailu sa podarilo vybojovať hneď v prvý deň súťaže dopoludnia v kategórii Lego Sumo, kde sa roboty vytláčali z ringu. Študenti Lukáš Pariža z FEI STU a Andrej Lenčucha z FIIT STU presvedčivo zvíťazili s robotom MTS zo stavebnice Lego Mindstorms. Bronzovú medailu získali súťažiaci z Liptovského Mikuláša so svojim Capabotom.

Druhú zlatú medailu získal Andrej Lenčucha zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave s robotom Lenčo v náročnej kategórii Line Follower Enhanced s oveľa silnejšou konkurenciou. Skvelý úspech, gratulujeme!

http://www.robotika.sk/events/12RC/index.html