Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Elektronické športy naberajú na popularite a preto sme sa rozhodli zorganizovať pre študentov nielen našej fakulty turnaj v počítačových hrách. Dňa 7. mája 2019 o 15:30 hod. sa na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave odohral nultý ročník turnaja Gamers Challenge. Súťažilo sa v hre Counter Strike GO, ktorú si v hlasovaní na Facebooku študenti vybrali ako preferovanú hru už spomínaného turnaja sami.

Priebeh turnaja bol nasledovný - hráči sa zišli v aule fakulty a boli im vysvetlené všetky pravidlá a priebeh turnaja. Po úvodnom predslove organizátorov podujatia si každý tím zvolil svojho kapitána, ktorý vybral mapu. Samozrejmosťou bol vlastný notebook s predinštalovaným Steamom a hrou Counter Strike GO. Organizátori turnaja zabezpečili pre súťažiacich okrem herných stageov aj malé občerstvenie a pitný režim.

Následne sa urobilo náhodné rozlosovanie zápasov a určilo sa, ktoré dva tímy budú hrať proti sebe ako prvé. Študenti sa premiestnili z auly priamo k herným stageom na blokoch A a C, kde sa turnaj mohol oficiálne začať. Hralo sa na jeden zápas (30 kôl) - 5v5. Po prvom odohranom zápase vzišiel víťaz daného kola a do hry nastúpili zvyšné dva tímy. Po odohraní ďalšieho zápasu bolo zrejmé, kto si zahrá o 3. a kto o 1. miesto.

Víťazným tímom sa napokon stal tím, ktorý súťažil pod názvom SZKAP. Bezprostredne po turnaji bola študentom, ktorí obsadili na turnaji Gamers Challenge 1. miesto, odovzdaná finančná odmena v hodnote 300 €.

Počas celého turnaja boli všetky zápasy streamované v aule so živým komentárom.

Zúčastneným študentom ďakujeme za účasť a víťaznému tímu gratulujeme k výhre.