Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Tento rok sa bude konať cez víkend

6. a 7. apríla 2013

na FEI STU, ÚEF, blok E, 7. poschodie.

Openmobility 2013, jedna z najvýznamnejších konferencií pre otvorené mobilné platformy a otvorený hardvér sa bude konať na Fakulte Elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Na konferencii sa predstaví niekoľko popredných expertov a vývojárov v oblasti mobilných technológii a otvoreného hardvéru z českej, slovenskej ako aj medzinárodnej komunity. Konferencia sa bude po prvýkrát detailne zaoberať hnutiami DIY a Maker. Prezentácie budú v anglickom, prípadne českom alebo slovenskom jazyku.

Zaujímaví účastníci
  • Konferenciu odštartuje Martin Holec a Jaroslav Řezník prehľadom otvorených mobilných platforiem a otvoreného hardvéru.

  • Pokračovať bude Miro Hrončok, spoluzakladateľ laboratória 3D tisku na FIT ČVUT. Miro bude prezentovať prototypy svojho návrhu a ukáže ako modelovať a tlačiť rôzne predmety.

  • Leon Anavi z Bulharska, popredný vývojár v oblasti mobilných aplikácií zo spoločnosti Opencode System a Qt Ambassador, poskytne aktuálne informácie o vývoji operačného systému Tizen 2 od Samsungu. Bude sa zaoberať aj výzvami spojenými s vývojom mobilných aplikácií.

  • Thomas Perl z Rakúska, vývojár mobilných aplikácií, vysvetlí ako preniesť aplikácie v jazyku QML pre operačný systém MeeGo Harmattan od Nokia do operačného systému Sailfish spoločnosti Jolla.

  • Pavel Tišnovský z Českej republiky, jeden z obľúbených autorov portálov root.cz a fedora.cz, bude hovoriť o procesoroch ARM.

Prezentácie a prednášky budú v anglickom, českom alebo slovenskom jazyku. Informácie o jednotlivých prednáškach nájdete v programe na: http://www.openmobility.eu/conference/om2013/program/.

Partneri:
Partnerom konferencie
Openmobility 2013 je spoločnosť Red Hat, Inc..