Prejsť na obsah
Dianie na FEI

Európsky a globálny automobilový priemysel v súčasnosti čelí výzve na zníženie emisií CO2, pretože zlepšovanie kvality ovzdušia a predchádzanie globálnemu otepľovaniu majú vysokú prioritu v programoch v Európe a vo zvyšku sveta. Projekt HiPERFORM podporuje znižovanie emisií CO2, aby sa zabránilo globálnemu otepľovaniu a emisiám v dôsledku dopravy.

Naši vedeckí pracovníci z Ústavu elektroniky a fotoniky FEI STU sú jedným z partnerov tohto projektu.

29. a 30. apríla sa na pôde Fakulty elektrotechniky a informatiky uskutočnilo výročné hodnotenie M12 projektu HiPERFORM. Zúčastnilo sa ho vyše 50 účastníkov, ktorí zastupovali 31 partnerov. 

Celý prvý deň a tiež polovicu druhého dňa sa účastníci mítingu venovali hodnoteniu riešenia projektu v rámci jednotlivých pracovných balíkov. Prehodnocovali ďalšie plánované kroky a interakcie medzi partnermi s cieľom včasného vykonávania činností súvisiacich s prípadmi použitia. 

Druhý deň sa skončil sumarizáciou prínosov riešenia v rámci jednotlivých pracovných balíkov a špecifikáciou úloh pre ďalšie obdobie riešenia projektu. Zúčastnení prediskutovali a špecifikovali všetky plánované kroky pre získanie stanovených cieľov projektu. 

Na čo je projekt HiPERFORM zameraný? 

Vedeli ste, že doprava spôsobuje až 23 % znečistenia v EÚ a je jedným z hlavných prispievateľov produkcie skleníkových plynov? 

  • HiPERFORM podporuje globálne riešenia pre znižovanie emisií CO2, aby sa zabránilo globálnemu otepľovaniu a emisiám v dôsledku dopravy.
  • HiPERFORM vyvíja moderné elektrické postupy a systémy pre ich aplikácie v ekologických (hybridných, elektrických) vozidlách.
  • HiPERFORM je projekt EU podporovaný v rámci programu Horizont 2020, výzva ECSEL JU

Viac o tomto projekte sa dočítate >>> TU