Prejsť na obsah
Knižnica FEI

 

V On-line slovníkoch Lingea máte zadarmo k dispozícii 6 000 až 35 000 hesiel v závislosti od jazyka. Všetky prekladové slovníky sú obojstranné, pričom aplikácia sama rozpoznáva smer prekladu. Slovníky sú určené pre začiatočníkov aj pokročilých. Heslá sú doplnené o príklady z reálneho života, ustálené spojenia a idiómy.


Prednosti on-line slovníkov LINGEA
Ide o skutočné slovníky, nielen o databázy slovných dvojíc. Preklady sú podobne ako v knižných slovníkoch usporiadané najprv podľa slovných druhov, ďalej podľa jednotlivých významov. Pri prekladoch nájdete ďalšie doplňujúce informácie - spresnenie štýlu, významu, väzby, príklady použitia ap. V záhlaví heslových slov sa navyše zobrazujú informácie o ich nepravidelných tvaroch, členoch ap. Medzi jazykmi sa nemusíte prepínať, slová môžete zadávať v oboch jazykoch bez toho, aby ste museli špecifikovať, z akého jazyka slovo zadávate.
Anglické, nemecké, francúzske, španielske slová môžete zadávať v ľubovoľnom tvare bez ohľadu na jeho pád, číslo, čas alebo spôsob. Slová môžete zadávať aj bez diakritiky alebo môžete využiť mapu znakov v podobe klávesnice (aj pre azbuku), ktorá je súčasťou slovníka. Príbuzné a odvodené slová zobrazené v slovníku vľavo dole Vám pomôžu pri tvorbe Vašej základnej slovnej zásoby.