Prejsť na obsah
Dianie na FEI

IQRF Alliance vyhlasuje súťaž IQRF Wireless Challenge II. „Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro bezdrátovou technologii IQRF a bojujte o ceny v hodnotě přes 100 000 Kč,“ to je výzva programátorom, vývojárom, technikom a študentom z celého sveta.

Súťaž je otevrená od 1. 11. 2015 do 29. 2. 2016. Súťažné projekty môžu vytvárať jednotlivci aj celé tímy. Súťažiaci majú ako podporu možnosť kúpiť vývojové nástroje so zľavou až 65 %. Finálové zápolenie najlepších projektov bude prebiehať formou interaktívneho veľtrhu v apríli 2016.

Súťažte v kategóriách Developer alebo Student. Ako Developer môžete prihlásiť akúkoľvek kreatívnu bezdrôtovú aplikáciu. Ako Student sa tento rok zamerajte na tému svetlo, siete svetiel a bezdrôtové osvetlenie. Časť súťaže Student je určená študentom škôl prihlásených do medzinárodnej siete škôl IQRF Smart School.

Medzi hlavné ceny patria finančné odmeny a vývojové nástroje, ale tiež podpora v Start-up programoch Jihomoravského inovačního centra. Vybraným súťažiacim pomôžeme rozbehnúť novú firmu, alebo uviesť na trh ich produkt. Nádejným technikom radi ponúkneme zamestnanie.

Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Medzi partnerov súťaže patria IARIA - International Academy, Research, and Industry Association, technické univerzity a mnohé významné odborné periodiká. Hlavným sponzorom je technická spoločnosť MICRORISC s.r.o.

Viac informácií nájdete na www.iqrf.org/contest.