Prejsť na obsah
Dianie na FEI

V aktuálnej ankete o Slovenku roka 2016 je na ocenenie nominovaná aj Prof. Ing. VIERA STOPJAKOVÁ, PhD., profesorka na Ústave elektroniky a fotoniky Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, prodekanka pre vedu a výskum.

V ankete môže hlasovať aj verejnosť na webe ankety.

Mená víťaziek jednotlivých kategórií, ako aj absolútnej víťazky ankety Slovenka roka 2016 sa verejnosť dozvie 5. júna na RTVS počas televízneho prenosu z historickej budovy SND.

prof. Ing. Viera Stopjaková, PhD. pracuje v oblasti mikroelektroniky, konkrétne v návrhu a implementácii obvodov a systémov integrovaných na čipe. Podieľala sa na riešení viac ako dvadsiatich domácich a medzinárodných projektov základného a aplikovaného výskumu. Vedie výskumný kolektív, ktorý spolupracuje s našimi aj zahraničnými inštitúciami. Je autorkou alebo spoluautorkou viac ako 180 vedeckých článkov a príspevkov na medzinárodných konferenciách. Absolvovala stáže a výskumné pobyty v USA, Kanade, Belgicku. Je autorkou dvoch US patentov.

Rozhovor s profesorkou Vierou Stopjakovou o Kompetenčnom centre inteligentných technológií pre elektronizáciu a informatizáciu systémov a služieb:  modernamedicina.sk.

15. marca 2016 bol na stránkach CVTI SR v rubrike "Veda na dosah" zverejnený tiež krátky rozhovor s prof. Stopjakovou.