Prejsť na obsah
Dianie na FEI

  Veľvyslanectvo USA v Bratislave hľadá účastníkov, tímy a inštruktorov pre svoj nadchádzajúci európsky virtuálny Zoohackathon, ktorý sa uskutoční 6. - 8. novembra 2020, s následným vyhlásením víťazov Global Winners Presentation Session 13. - 15. novembra 2020.    


 Zoohackathon je skvelý spôsob, ako môžu študenti, softvéroví profesionáli a nadšenci divokej prírody rozvíjať zručnosti, vyvíjať inovatívne riešenia globálnych výziev a súťažiť o ceny s tímami z celej Európy a z celého sveta. 

Uzávierka prihlášok je 25. októbra 2020. Na prihlásenie je potrebné sa registrovať.

Ak máte záujem o mentoring, prečítajte si tento dokument a registrujte sa tu.


 

Tím max. 5 ľudí prejde po registrácii predbežným výberom (je potrebné priložiť životopis a kópiu občianskeho preukazu pre každého člena tímu alebo ich poslať na adresu hackathon@itfortheplanet.org). Pri registrácii existujúcich tímov je dôležité uviesť do e-mailovej správy spolu s životopismi aj názov tímu.

Často kladené otázky

 

Čo je Zoohackathon?

Zoohackathon je jedinečný spôsob, ako z partie ochotných ľudí získať technologické riešenia, ktoré pomáhajú bojovať proti nelegálnemu obchodovaniu s divými zvieratami, zvyšovať povedomie o probléme, podnecovať inovácie a vzdelávať a posilňovať angažovanosť účastníkov.

Zoohackathon sa koná po celom svete. Tento rok sa z dôvodu obmedzení týkajúcich sa COVID-19 globálne uskutoční šesť virtuálnych súťaží v Zoohackathone. Európsky program virtuálne spojí tímy študentov vysokých škôl, softvérových profesionálov a nadšencov divočiny z celej Európy na 48-hodinovej súťaži. Tímy sa budú zaoberať jedným z niekoľkých zadaní problémov týkajúcich sa obchodovania s divými zvieratami a budú pracovať na vývoji riešení, ktoré môžu pomôcť odhaliť obchodníkov s ľuďmi, zmeniť správanie spotrebiteľov alebo vzdelávať verejnosť prostredníctvom webových stránok, mobilných aplikácií, rozšírení webových stránok, online databáz alebo softvéru. Na konci súťaže tímy virtuálne predstavia svoje riešenia porote, ktorá vyberie víťazné riešenie pre európsky región. Európski víťazi získajú ceny, ktoré im pomôžu realizovať ich víťazné nápady alebo rozvíjať svoje profesionálne zručnosti. Týždeň po európskom Zoohackathone víťazné tímy virtuálne predstavia svoje riešenia porote so sídlom vo Washingtone, D.C., ktorí vyberú víťaza globálnej ceny.

 

Ďalšie informácie o minulých inováciách Zoohackathon.

 

Prílohy:

Hackathon Agenda V01.pdf

Hackathon_FAQ_mentors_V01.pdf

 

#Zoohackathon #EndWildlifeTrafficking # ZooHack2020